Co zjeść w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród szerokich wariantów, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna na szczególną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne jedzenie włoskie

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. Restaurants in Main Market Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, tortellini, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *