italian food Krakow

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi konsumenci próbują mniej znane dania obiadowe takie jak risotto, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć również nie tak popularne potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność i jedzenie z wielu części Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Posiłek w klimacie włoskim koniecznie powinien obejmować też trunek. Odrobina białego wina to dla Włocha reguła. restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie Najbardziej typowe wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć nie mały wachlarz win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wahania warto poszukać restauracji, która umie przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *